fbpx

מגשימים חלומות בעץ

פלטות עץ

מהיצרן לצרכן!

בעידן של היום בו פרויקטי "עשה זאת בעצמך" ועיצוב בר קיימא הם נפוצים כל כך, האפשרות לרכוש פלטות עץ מעובדות, פותחת עולם שלם של אפשרויות הן לאנשים פרטיים והן לבעלי מלאכה. פלטות אלו, המופקות מסוגים שונים של עצים, כמו אורן וברוש, שהם עצים רכים, ועצים קשים צפופים ואקזוטיים כמו אלון, הן פלטפורמה נפלאה להביע יצירתיות, כמו גם לייצר פתרונות שונים לבית, או לכל מקום אחר, המבוססים על חומר גלם טבעי ויפה. ניתן לרכוש כיום סוגי פלטות עץ מעובדות, המותאמות לכל פרויקט באופן נקודתי, פלטות שיכולות לספק מענה לכל צורך המותאם גם לכל כיס.

עבודות שבטוח תאהבו

השאירו הודעה 24/7
ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

פלטות עץ

באילו פרויקטים אפשר לשלב פלטות עץ?

ניתן לשלב פלטות עץ מעובדות במספר רב של פרויקטים. הנה כמה מהבולטים שבהם:

 1. ייצור רהיטים: ניתן להזמין כיום פלטת עץ לפי מידה או כמה פלטות, שיכולות להפוך לרהיט ייחודי, כולל שולחנות, כיסאות, מסגרות מיטה ומדפי ספרים.
 2. פרויקטים לגינה וחוץ: ניתן ליצור באמצעות פלטות עץ מקומות ישיבה לחצר ופתרונות נוספים לחוץ, שישתלבו נהדר זה לצד זה ויוסיפו טאץ' מיוחד למרחב.
 3. עיצוב הבית: ניתן להפוך פלטות עץ מעובדות לפריטים דקורטיביים כגון מסגרות לתמונות ושלטים לכניסה או לחדרי הבית.
 4. מדפים ואחסון: ניתן להשתמש בפלטות לבניית יחידות מדפים ופתרונות אחסון מגוונים. בין אם זה לארגון המחסן שלכם, המטבח או המשרד הביתי, הפלטות הללו הן אפשרות הניתנת להתאמה אישית ובמחיר נוח.
 5. ריצוף חוץ: ניתן להניח פלטות עץ כריצוף חיצוני, כמו דק. כאשר הן מעובדות ומתוחזקות כראוי, הן יכולות לשמש כריצוץ חוץ יפהפה התורם לנראות המרחב כולו.
 6. אזורי משחק לילדים: אפשר לבנות בית עץ או ארגז חול באמצעות פלטות עץ. המבנה החזק שלהן מבטיח בטיחות ועמידות בפרויקטים מסוג כזה.
 7. קירות מפרידים ומחיצות: בחללי מגורים או משרדים בעלי חלל פתוח, ניתן להשתמש בפלטות עץ ליצירת קירות מפרידים ומחיצות, להוסיף פרטיות ומגע של אלגנטיות כפרית.
 8. מיצבי אמנות: עבור אמנים ויוצרים, פלטות אלו יכולות לשמש בסיס למיצבי אמנות בקנה מידה גדול, תערוכות גלריות ומיצבי פופ-אפ.

5 הבדלים בין פלטות עץ לשולחן לבין פלטות לאלמנטים דקורטיביים שונים

ישנם 5 הבדלים בולטים בין פלטות עץ לשולחן לכאלו שמיועדות ליצירת אלמנטים דקורטיביים שונים:

 1. סוג עץ: שולחנות דורשים בדרך כלל עץ יציב ועמיד יותר מכיוון שהם צריכים לתמוך במשקל החפצים ולהתמודד בהצלחה עם השימוש היום יומי. פלטות עץ קשיח כמו אלון או אגוז נבחרות בדרך כלל לשולחנות בשל חוזקן. לעומת זאת, אלמנטים דקורטיביים עשויים לכלול מגוון רחב יותר של סוגי עץ, כולל עצים רכים כמו אורן, מכיוון שהם אינם צריכים לשאת משקל משמעותי.
 2. עובי: פלטות עץ לשולחן הן בדרך כלל עבות יותר כדי לספק יציבות מבנית ועמידות. עובי פלטות השולחן תלוי בגודל ובעיצוב של השולחן, אך הוא בדרך כלל גדול יותר מזה של פלטות העץ המיועדות לאלמנטים דקורטיביים. פלטות עבות יותר נוטות פחות להתעוות ויכולות להתמודד עם הלחצים של שימוש יומיומי. אלמנטים דקורטיביים, לעומת זאת, עשויים לכלול פלטות דקות יותר מכיוון שהן אינן כפופות לאותן דרישות מבניות.
 3. גימור: פלטות שולחן דורשות לעתים קרובות גימור עמיד יותר כדי להגן מפני נוזלים, שריטות ובלאי כללי. זה יכול לכלול טיפולים כמו צביעה, איטום או לכה. לאלמנטים דקורטיביים עשויים להיות דרישות גימור פחות מחמירות והם יכולים לכלול מגוון רחב יותר של גימורים, כולל צבעים וציפויים דקורטיביים.
 4. מידות: שולחנות לרוב דורשים פלטות ארוכות וגדולות יותר כדי ליצור משטח יציב. אלמנטים דקורטיביים, כמו אמנות קיר או שילוט, עשויים להשתמש בפלטת קטנות יותר שניתן לחתוך לצורות וגדלים שונים כדי להשיג את העיצוב והמראה הרצויים.
 5. פונקציונאליות: לשולחנות מטרה פונקציונלית עיקרית: משטח לאכול עליו או משטח לעבוד עליו בדרך כלל. כתוצאה מכך, הם חייבים לעמוד בסטנדרטים מבניים וארגונומיים מסוימים. אלמנטים דקורטיביים, לעומת זאת, נותנים עדיפות לאסתטיקה ואינם נדרשים לעמוד באותם קריטריונים פונקציונליים.

כיצד נקבע מחירן של פלטות עץ

כאשר מתעניינים בהזמנת פלטות עץ מחיר הוא אחד הפרמטרים שיש לקחת בחשבון. מחיר פלטות עץ נקבע על סמך מספר גורמים:

 1. סוג העץ: יש סוגי פלטות עץ, הנבדלים אלה מאלה בפרמטרים שונים, בין היתר גם בסוג העץ. סוג העץ ממנו עשויה הפלטה משפיע באופן משמעותי על מחירה. לעצים שונים יש מאפיינים ברורים, שיכולים להשפיע על העלות. עצים קשים כמו אלון ואגוז אפריקאי נוטים להיות יקרים יותר בשל העמידות והגבוהה שלהם והאסתטיקה המיוחדת שהם מביאים אתם. עצים רכים כמו אורן וברוש הם בדרך כלל זולים יותר.
 2. עובי הפלטות: ככל שהפלטה עבה יותר, מחירה גבוה יותר, שכן מדובר בכמות גדולה יותר של עץ ונדרשת עבודה רבה יותר לצורך עיבודה.
 3. התאמה אישית: ניתן להזמין פלטת עץ לפי מידה. אפשרות זו והיכולת להתאים את הפלטה נקודתית לצרכים וגם לפרויקט מייקרת אותה במעט, בהשוואה לפלטה קיימת.
 4. נפח וכמות: כמות פלטות העץ שתרכשו יכולה להשפיע על המחיר. קנייה בכמויות גדולות יותר או אפילו בכמויות סיטונאיות עשויה להביא לחיסכון בעלויות בהשוואה לרכישת פלטות בודדות או כמויות קטנות.
 5. טיפולים נוספים: אם הפלטה דורשת טיפול מיוחד או גימור ספציפי, כגון ייבוש בתנור מיוחד, צביעה או איטום, אלה יכולים גם להשפיע על המחיר הכולל.
 6. איכות: איכות פלטת העץ יכולה להשתנות. פלטת עץ באיכות גבוהה יותר עם פחות פגמים תהיה יקרה יותר.

מה חשוב לבדוק לפני שקונים פלטות עץ

יש לא מעט נקודות שכדאי לבדוק לפני שקונים פלטות עץ מחיר, איכות ועוד. הנה הן:

 1. סוג העץ: איזה סוג עץ מתאים לפרויקט שלכם? יש לא מעט סוגי פלטות עץ, כשלכל סוג מאפיינים אחרים וגם מראה שונה. יש עצים רכים, כמו ברוש ואורן, ויש עצים קשים ודחוסים, כמו אלון, אקליפטוס, זית וסיסם הודי. חשוב שתבינו את ההבדלים בין הסוגים ורק לאחר מכן תבצעו את הרכישה.
 2. גודל ועובי הפלטות: בחרו את הגודל והעובי המתאימים של פלטות העץ בהתאם לדרישות הפרויקט שלכם. ודאו שהמידות מתאימות לעיצוב ומשתלבות בחלל.
 3. טיפול מיוחד: בדקו האם פלטות העץ שאותן אתם שוקלים לרכוש מצריכות טיפול מיוחד או שמא הן מגיעות כבר כשהן מעובדות. נקודה זו חשובה גם בשלב הגדרת הצרכים, שכן ייתכנו פרויקטים שמצריכים פלטות שעברו צביעה, אולי, או כל הליך אחר מעבר לעיבוד הבסיסי.
 4. כמות: לכל פרויקט נדרשת כמות אחרת של פלטות. בחנו את הפרויקט שלכם ואת הכמות הנדרשת לו ורק לאחר מכן בצעו את ההזמנה. זכרו, ככל שהכמות גדולה יותר, כפי שציינו מעלה, המחיר לכל פלטה יהיה זול יותר.
 5. תקציב: הגדירו תקציב מראש. סוגי עץ שונים ואפשרויות התאמה אישית יכולים להשפיע על המחיר. היצמדו לתקציב שלכם תוך התחשבות באיכות והתאמה.
 6. שיקולים סביבתיים: אם קיימות היא נקודה שחשובה לכם, בדקו מהיכן מגיע העץ וכיצד הוא טופל. חפש ספקים שמעדיפים שיטות ידידותיות לסביבה.
 7. שימוש עתידי: בדקו האם ניתן יהיה בעתיד לעשות שימוש חוזר באותן פלטות. ייתכן ותרצו ליצור מהן רהיט חדש או אלמנט דקורטיבי כלשהו.

איך מוצאים את המקום המתאים לרכוש בו פלטות עץ

מציאת המקום הנכון לקנות בו פלטות מעץ מצריכה התייחסות מקדימה לכמה פרמטרים חשובים:

ניסיון בתחום: האם המקום שבו אתם רוצים לרכוש את פלטות העץ מביא אתו ניסיון בתחום? האם יש לו היכרות עם סוגי העצים, השימושים השונים ועוד? הדבר חשוב מאד שכן ניסיון כזה יוכל לעזור לכם באיתור פלטת העץ הנדרשת לכם למשימה.

המלצות וחוות דעת: אם זו הפעם הראשונה שאתם פונים לאותו מקום, חפשו המלצות מלקוחות עבר ונסו לאתר חוות דעת שפורסמו ברשת אודות השירות וגם פלטות העץ שנרכשו אצלו.

כמה זה עולה: מחירים הוגנים הם חלק מהעניין, יחד עם זאת, זכרו שהזול עולה ביוקר. פלטות עץ זולות מאד, ופחות ממה שמקובל בשוק, עשויות להיות פשוטות למדי וכאלו שלא בדיוק מתאימות למשימות שלכם. חפשו מקום שמציע מחירים הוגנים, התואמים לשוק, וערכו גם סקר מקדים והשוואת מחירים שיעזרו לכם בכך.

מגוון של אפשרויות: ככל שהמגוון הוא רחב יותר, כך הסיכוי שתמצאו בדיוק מה שאתם צריכים הוא גבוה יותר. ספק שמציע לכם סוגי פלטות עץ יהיה הכתובת המתאימה. כך תוכלו להשוות בין הסוגים השונים עד שתמצאו את סוג העץ המתאים לפרויקט הספציפי שלכם.

מעוניינים לקנות פלטות עץ איכותיות לאחד מהפרויקטים שלכם?

איציק עץ הוא הכתובת הנכונה. איציק עץ הוא עסק משפחתי עם ניסיון של למעלה מ-26 שנים. מנסרת עצים המתמחה בעיבוד עץ, משלב כריתתו ועד ועיבודו הסופי בבית המלאכה והפיכתו למוצר מוגמר, רהיט ססגוני. במסגרת שירותיו מציע גם פלטות עץ, העשויות מסוגים שונים של עץ, המגיעים מכל העולם, וכל זאת, במחירים הוגנים וסיוע בבחירתן של הפלטות המותאמות נקודתית לפרויקט. לפרטים נוספים ומענה לכל שאלה, צרו קשר בטלפון 050-9950206. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל עניין.